Bezbolestný pohyb ve třiceti i v šedesáti letech.

Sportovní kroužek

O co jde – doporučujeme si pročíst i níže vložené soubory

tematický plán kroužku         obsah bez časového vymezení           rozhovor s vedoucím kroužku           fakta

Aktuálně vedeme sportovní kroužek ve Zlechově, a tři na ZŠ Za Alejí. Jeden je pro 1. ročník – obecný sportovní kroužek a zbylé dva jsou fotbalové.

Fotbalová akademie Zlechov nabízí od školního roku 2013 kroužek, ve kterém Vaše dítě získá velké množství základů pro široké spektrum sportovních aktivit – základy různých míčových sportů, gymnastiky a atletiky. Díky tomuto pojetí je velká šance udržet pozornost i začínajícího školáka a vhodně jej motivovat k pohybu. Zastáváme názor, že děti na prvním stupni ZŠ se mají co nejvíce všestranně rozvíjet a až na druhém stupni postupně přecházet k nějaké specializaci v atletice, míčových sportech či jiné oblasti. Na to, aby věděly, co je baví a v čem jsou dobří, musí mít možnost si danou oblast ozkoušet. Neděláme rozdíly mezi pohybově šikovnějšími od méně šikovných, věnujeme se více těm, co to potřebují! Každý může sportovní základy zvládnout. Chce to jen čas, trpělivost a dobrou péči.

Jelikož se snažíme rovnoměrně zatěžovat celé tělo a střídáme různé pohybové aktivity, působí sportování pod naším vedením pozitivně na zdraví dítěte, jeho růst a hlavně vztah ke sportu jako celku. Naší prioritou je zdraví, vše ostatní musí ustoupit stranou (na vrcholové úrovni dělá sport jen nepatrný zlomek lidí, přesto se většina sportovních organizací zaměřuje hlavně na ně – můžou jim přinést peníze …).

Velkou výhodou je, že máme návaznost i v našem klubu, kdy těm, kterým by se naše práce líbila, nabízíme sportovní vyžití až do dospělosti (a to nejen ve fotbale, byť bude určitě převládat – jako doplňkové sporty využíváme vše, s čím se naši hráči už od mala seznámili – florbal, volejbal, hokej, kolečkové brusle, tenis, badminton, gymnastika, atletika, plavání, latinsko-americké tance, různá speciální cvičení na lepší stav celého těla, …

2 komentáře u Sportovní kroužek

Kalendář událostí
Červen  2021
Po Út St Čt So Ne
   
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  
Přihlášení
VZKAZNÍK
LOADING...